Linas, priežiūra

LINAS SENOVĖJE

Audiniai  iš lino yra vieni seniausių pasaulyje. Daugiau nei prieš aštuonis tūkstančius metų  lininius audinius jau naudojo senovės egiptiečiai. Lino audinys laikytas šventu ir naudotas maldų ir aukojimų metu bei mumifikuojant Egipto faraonus.

Renesanso laikotarpiu linas tapo prabangos ženklu, aristokratai lininiais gaminiais puošdavo stalus, taip pat lininius gaminius naudodavo asmeninės higienos reikmėms.

Lietuvių liaudyje linas buvo laikomas šventu augalu, senoliai tikėjo, jog linas turi ypatingą galią kovojant su velniais, raganomis ir kitomis piktomis dvasiomis, apie jį sukurta daugybė dainų.

APIE LINĄ

Linas – tai elegantiška, graži, ilgalaikė ir itin patvari natūrali medžiaga.

Linas naudingas odai, nes leidžia kvėpuoti, vasarą vėsina, darganotą dieną sušildo. Linas nesukelia alerginių reakcijų, yra kaip natūralus antiseptikas, jame mažiau kaupiasi purvas, muilo bei kalkių nuosėdos.

Moksliniais tyrimais įrodyta, jog miegant lininiuose pataluose, lengviau užmigti, o miegas būna kokybiškesnis.

Linas labai tvirtas (kelis kartus tvirtesnis už medvilnę), pasižymi geromis dėvėjimo savybėmis, puikiai sugeria drėgmę.

Lininiai audiniai yra lengvai plaunami ir greitai džiūsta.

Linas ekologiškas. Visi gaminiai, kurie  pagaminti iš lino yra biologiškai skylantys.

Pajuskite natūralų lino alsavimą su įmone “Klasikinė tekstilė”.

GAMINIŲ IŠ LINO  PRIEŽIŪRA

Lininiai gaminiai gali būti skalbiami skalbimo mašina, taip pat juos galima patikėti sausam drabužių valymui.

Sauso valymo privalumas, jog gaminiai grąžinami išlyginti. Linines užuolaidas bei romanetes rekomenduojame valyti sausuoju būdu cheminėje valykloje, taip išvengsite gaminių susitraukimo.

Pirmą kartą skalbiant namuose, po skalbimo tradiciniai gaminiai iš lino gali susitraukti   iki 5 procentų. Džiovinti galima džiovinimo mašinoje taip pat ir natūraliu būdu. Raukšlėms išlyginti naudokite karštą laidynę su garais. Lyginkite šiek tiek drėgnus gaminius iš blogosios audinio pusės, taip apsaugosite lino paviršių nuo blizgumo.

„Klasikinė tekstilė“ dabar gamina išskirtinės „Linen4all“ kolekcijos lininius gaminius, kurių nereikia lyginti ir  gaminiai po skalbimo nesusitraukia. Sutaupysite daug brangaus laiko, išvengsite ankstesnių nepatogumų dėl susitraukimų ir pajusite tikrą lino švelnumą.

Optimaliausiai priežiūrai užtikrinti – vadovaukitės gamintojo nurodytomis priežiūros instrukcijomis.